Брейди отстрани Пегула и достигна до полуфиналите

Australian Open, 1/4-финал

Дженифър Брейди – Джесика Пегула 4-6, 6-2, 6-1

Световната №24 Дженифър Брейди намери място в полуфиналната фаза на Откритото първенство на Австралия след трисетов успех над 61-вата в света Джесика Пегула. Американката загуби първия сет, но след това не остави шансове на своята сънародничка и за пръв път достигна до финалната четворка в турнира.

В битка за място на финала Брейди ще се изправи срещу Каролина Мухова, която по-рано днес отстрани световната №1 Ашли Барти.

Четвъртата ракета на САЩ имаше превес при спечелените както на първи (31-20), така и нвтори сервис токи (15-12). И пред двете опонентки се откриха по десет възможности за пробив, като Брейди реализира седем от тях (70%), докато Пегула успя да оползотвори четири от шансовете си (40%).

Брейди спечели откриващия гейм, но Пегула успя да осъществи обрат и да поведе с 3-1. Двете си размениха по още един гейм, след което световната №24 реализира първия си пробив в мача и възстанови равенството при 4-4. Брейди поведе с 30-0 в деветия гейм, но позволи на своята опонентка да обърне развоя на събитията и отново да пробие сервиса ѝ. Пегула не пропусна добрата възможност, която се откри пред нея, и спечели първия сет с 6-4 след 34 минути игра.

Брейди успя първа да вземе преднина и във втория сет, след като спаси два брейкпойнта в откриващия гейм, а впоследствие самата тя реализира пробив и поведе убедително с 3-0. Пегула обаче върна интригата като в следващите два гейма даде само една точка на своята сънародничка и намали резултата на 3-2.

Въпреки натиска, на който бе подложена, Брейди успя да си върне инициативата като отново проби, след което записа два поредни гейма на нула, триумфирайки с 5-2 във втория сет.

Заключителната част започна с гейм за Пегула, която пропусна цели четири точки за пробив преди все пак да успее да вземе преднина в сета. Това обаче се оказа последният позитивен момент за нея в мача. Брейди наложи непосилно за своята сънародничка темпо и спечели следващите шест гейма, като по този начин оформи крайното 4-6, 6-2, 6-1 в своя полза и за втори път в кариерата си достигна до полуфинал на Големия шлем, след като миналата го направи и на US Open.