Брилянтната Зигмунд сгази и Радванска и ще гледаме германски финал с Кербер

Porsche Tennis Grand Prix, полуфинал
Агнешка Радванска – Лаура Зигмунд 4-6 2-6

Лаура Зигмунд продължи една от най-впечатляващите победни серии за сезона и вече е финалистка на Porsche Tennis Grand Prix след трети пореден топ 10 триумф с 6-4 6-2 над водачката в схемата Агнешка Радванска. Квалификантката все още не е загубила сет в тазгодишното издание на турнира в Щутгарт и магическата й поредица вече наброява 7 чисти успеха. Зигмунд ще излезе в неделя в изцяло германски финал срещу шампионката Анджелик Кербер.

Радванска започна мача колебливо и трябваше да се връща от 15-40 още в първото си подаване. Ага обаче премина това изпитание, а и намери начин първа да се добере до пробив за 3-1 срещу германската квалификантка, която в последните си два мача в Щутгарт отстрани Топ 10 съпернички в лицето на Симона Халеп и Роберта Винчи.

Зигмунд обаче направи моментален рибрейк за 2-3 подпомогната от две двойни грешки на водачката в схемата, а след това и изравни геймовете с уверено представяне на свой начален удар. Германката достигна недостатъчно добра къса на Радванска и пласира качествен минаващ удар за 15-30, а с перфектно подготвено излизане на мрежата си осигури два брейкбола за 4-3. Ага отрази първия, само че при втория не издържа на темпото на квалификантката от основната линия и изкара удара си в аут.

До този момент Зигмунд вкарваше умопомрачителните 96% от първите си сервиси, а освен това демонстрира и отчайващо добра защита. Германката имаше геймбол за 5-3 и макар да загуби инициативата в разиграването, догони форхенд на Радванска в ъгъла на полето и след това размина излязлата на мрежата полякиня.

Ага скоростно намали за 4-5 и стигна до 30-30 в подването на Зигмунд, но германката не се поддаде да напрежението, а напротив – завърши сета стилно с две изящни къси топки.

Германката продължи наказателната акция с бекхенд уинър, който маркира пробив на 15 в първия гейм на втория сет. Зигмунд затвърди за 2-0 със звучен ас и увеличи серията си в мача за 7 поредни гейма. Квалификантката продължи да играе изключително агресивно и проби още веднъж за 4-1. Радванска взе глътка въздух с рибрейк на нула за 2-4, но веднага загуби подаването си и при 2-5 се намираше само на гейм от отпадането.

След всичките невероятни успехи, които постигна през седмицата, Зигмунд нямаше как да се препъне точно в този момент и с гейм на нула квалификантката сложи край на спора – 6-4 6-2. В неделя предстои изцяло германски финал срещу шампионката Анджелик Кербер.