Бушар победи Кузнецова в страхотен мач на турнира в Истанбул

TEB BNP Paribas Tennis Championships Istanbul, 1/8-финал

Светлана Кузнецова – Южени Бушар 6-7, 7-6, 2-6

Южени Бушар елиминира лидерката в схемата Светлана Кузнецова след страхотен 1/8-финален сблъсък на турнира на WTA в Истанбул. Канадката, която вчера елиминира Виктория Томова в първия кръг, демонстрира много добър тенис срещу 34-тата в света и напълно заслужено се класира сред най-добрите осем в надпреварата.

Мачът започна равностойно, като играта вървеше гейм за гейм и никоя от съперничките не успяваше да стигне до пробив. Кузнецова поведе за трети път, за да направи резултата 3-2, но след това настъпиха много силни минути за Бушар. Канадката спечели три поредни гейма и направи огромна крачка към спечелването на сета, повеждайки с 5-3. След това обаче Кузнецова рязко вдигна темпото и осъществи впечатляващ обрат, като отново излезе напред при 6-5.

Бушар спечели следващия гейм и така се стигна до тайбрек. В него Кузнецова поведе с 2-0, но канадката успя да изравни. Рускинята отново поведе, но нейната съперничка направи страхотна серия и така тайбрекът приключи при резултат 7-3 в полза на Бушар.

Силните минути за канадката продължиха и тя поведе във втория сет, но Кузнецова изравни след гейм на нула. Бушар обаче веднага върна жеста, след което стигна до нов пробив и поведе уверено с 4-1. Подобно на първия сет обаче Кузнецова отново се измъкна от тежката ситуация като реализира три поредни гейма и доведе резултата до 4-4.

Съперничките си размениха по още два гейма и така се стигна до нов тайбрек. Кузнецова поведе с 2-1, но Бушар успя да обърне резултата, преди рускинята отново да изравни за 3-3. В послествие Бушар поведе с 5-4, но след това Куззнецова осъществи решаващ пробив и спечели тайбрека със 7-5.

Този неуспех изобщо не обезвери Бушар. Напротив – в заключителния сет канадката летеше по корта и в първите три гейма не даде дори точка на опонентката си. Кузнецова намали резултата, но Бушар осъществи нов пробив и поведе с 5-1. Кузнецова записа гейм на нула, но вече нищо не можеше да спре Бушар, която приключи срещата още с първия си мачпойнт.

В следващия кръг Бушар ще се изправи срещу Данка Ковинич, която днес елиминира шестата поставена Алисън ван Уитванк.