Бушар с първи WTA полуфинал от есента на 2014-а

Южени Бушар не остави шансове на Камила Джорджи в очаквания с най-голям интерес четвъртфинал на турнира Hobart International и достигна първия си WTA полуфинал от този в Ухан през 2014-а, когато загуби двубоя за титлата срещу Петра Квитова.

Канадката се наложи над Джорджи с категоричното 6-3 6-2 за час и 10 минути. Бушар реализира 7 пробива в мача и не успя да удържи само 3 свои подавания.

В спор за място на финала на турнира в Хобарт Джини ще срещне Доминика Цибулкова, която спря победния ход на холандската квалификантка Кики Бертенс след 7-5 6-3.

Хедър Уотсън се класира за четвъртфиналите след 3 часа и 19 минути битка с Моника Никулеску за крайното 6-7(2) 6-2 7-6(3) и следващата ѝ съперничка ще бъде Йохана Ларшон.

Победителката от двубоя ще се изправи на полуфиналите срещу Ализе Корне, която продължава напред без игра, след като Мона Бартел се отказа.