Бушар си тръгва от Истанбул с „геврек“ и загуба от 97-ата в света

Южени Бушар продължава с незадоволителните си резултати през 2017 г. Канадската тенисистка отпадна на старта на турнира в Истанбул след 0-6 4-6 за 48 мин. игра срещу световната №97 Яна Чепелова.

Поставената под №4 изостана 0-2 в началото на първия сет, а големият й проблем бе неефективната игра от посрещане. Чепелова затвърди за 3-0 с втори пореден сервис гейм, в който не дава точка на опонентката си.

С това натрупа и самочувствие и безпроблемно осъществи двоен брейк, довършвайки започнатото без да дава гейм на Бушар.

Далеч по-добре 59-ата в света стартира след почивката, когато проби за 1-0, а после отрази точка за рибрейк и покачи аванса си на 2-0.

Чепелова обаче бе настоятелна, мобилизира се и след като в четвъртия гейм ропусна  брейкбола, проби в шестия за 3-3, което изигра и важна психологическа роля. Далече по-уверена в заключителната част, Яна Чепелова поведе 40-15 от посрещане в десетия гейм и от материализира първия си мачбол.

Още резултати: Кирстен Флипкенс – К. Куцкова 6-0 1-0 Отк.; Ирина-Камелия Бегу – Татяна Мария 1-6 6-1 7-5, Ана Калинская – Кай-Чен Чанг 6-1 6-3, Сара Сорибес Тормо – Ипек Сойлу 6-3 7-5.