„Фед къп“, полуфинал
Швейцария – Чехия 1-1
Тимеа Бачински – Барбора Стрицова 0-6 2-6
Виктория Голубич – Каролина Плишкова 3-6 6-4 6-4

Дебютантката Виктория Голубич направи едно малко чудо и вдъхна живот на Швейцария срещу шампионките във „Фед къп“ – Чехия. Барбора Стрицова отнесе с 6-0 6-2 Тимеа Бачински в първия мач в Люцерн, но после Голубич намери сили за обрат с 3-6 6-4 6-4 над световната №18 Каролина Плишкова.

Стрицова не беше загубила сет в досегашните си два мача срещу Бачински и днешната среща не направи изключение. Чехкинята не даде дори гейм на съперничката си в 30-минутния откриващ сет, а и поведе с ранен пробив на нула за 2-0 след почивката. Стрицова не беше изправена пред нито един брейкбол през цялата втора част и удари още веднъж подаването на съперничката си за крайното 6-2.

Шоуто обаче остана за втория мач за деня, в който дебютантката Голубич отказа да се предаде в двучасова битка и намери пътя към обрат с 3-6 6-4 6-4 над Каролина Плишкова. Решителният сет продължи цели 60 минути, като двете съпернички си размениха по един пробив до 2-2. Нататък швейцарката направи брейк за 3-2 и трудно затвърди за 4-2, след което удвои преднината си, но Плишкова намали за 4-5. Голубич издържа на тежкия психологически тест и спечели следващото си подаване на 15, с което изравни резултата в серията за 1-1 победи.