Доха: Гоф отстрани Квитова, Бенчич с обрат от 1-6, 1-4

Поставената под №4 на WTA 500 турнира в Доха Коко Гоф стартира участието си с победа над двукратната шампионка Петра Квитова – 6-3, 7-6(6) за час и 24 минути.

18-годишната американка стартира директно от втори кръг, а това е деветата ѝ победа от началото на годината.

В първия мач помежду им и двете доминираха с първия си сервис и мачът се реши от няколко ключови момента. И двете достигнаха до само един шанс за пробив. Гоф реализира своя, за да поведе с 5-3 в първия сет в гейм, в който чехкинята помогна с две двойни грешки. За Квитова възможността бе в началото на втория сет, но Гоф я отрази с ас.

На четвъртфинал Гоф ще срещне №8 в схемата Вероника Кудерметова, която отстрани с 6-2, 7-5 София Кенин.

В същото време Белинда Бенчич премина през един от най-впечатляващите обрати, за да удължи победната си серия. Швейцарката губеше с 1-6, 1-4 от Виктория Азаренка, като във втората част изоставаше с два пробива. Тя все пак намери сили да върне изоставането си и да достигне до успешен тайбрек.

Третият сет започна с пробив за олимпийската шампионка, която запази предимството си до края – 1-6, 7-6(4), 6-4.

На четвъртфинал Бенчич ще срещне победителката от мача между Ига Швьонтек и Даниел Колинс.

Джесика Пегула също продължава напред след 6-2, 2-6, 7-5 над Йелена Остапенко.

Проблеми нямаше и Мария Сакари – 6-3, 6-2 над Екатерина Александрова.