7 Sport: Трима са основните фаворити на Bet365 за предстоящия Ролан Гарос

Откритото първенство на Франция през 2020 г. ще се проведе по нетрадиционно време – през есента. Турнирът ще започне на 21-ви септември и ще приключи на 11 октомври, след като бе преместен заради пандемията от коронавирус. Рафаел Надал е дванадесеткратният шампион при мъжете на сингъл и е големият фаворит за спечелването на турнира в bet365 залози. Той ще срещне най-сериозна конкуренция в лицето на Доминик Тийм, който спечели US Open, и Новак Джокович, който е световният номер 1.

Това ще бъде 124-то издание на Откритото първенство на Франция и последното събитие от Големия шлем през 2020 г. Турнирът се очаква да е изключително интересен. Това ще бъде и първата година, в която има прибиращ се покрив на френските тенис кортове, след като строителството беше завършено на централния корт „Филип Шатрие“.  В следващите редове ще разгледаме и кои ще бъдат големите фаворити за спечелването на Ролан Гарос при мъжете, като се открояват три сериозни имена. Припомняме, че швейцарецът Роджър Федерер няма да участва, така че Рафа Надал, Новак Джокович и Доминик Тийм влизат в турнира като фаворитите.

Рафаел Надал ще е устремен към 13-та титла в Париж

Рафа Надал е 12-кратен шампион на Ролан Гарос. Естествено, той ще бъде фаворит номер 1 в bet 365 да спечели Ролан Гарос. Испанецът не е играл официален мач от края на февруари насам, когато спечели титлата в Акапулко на хард. Във финала Надал надигра Тейлър Фритц с 6-3 6-2, а преди това със същия резултат надви и Григор Димитров. В единственото си участие на турнир от Големия шлем за годината Надал достигна до 1/4-финалите на Откритото първенство на Австралия, където загуби от Доминик Тийм.  Именно срещу австриеца световният №2 се изправи за титлата през миналата година на Ролан Гарос и записа успех с 3-1 сета. През цялото лято на 2020-та година испанецът се готви за началото на сезона на клей, който бе отложен за есента. Очаква се Надал да е в топ форма за Ролан Гарос и ще бъде сериозна изненада, ако не спечели турнира във френската столица.

Nadal 6

Може ли Доминик Тийм да спечели нова голяма титла?

Доминик Тийм достигна до финала на Ролан Гарос в последните две години и двата пъти загуби от Рафаел Надал. Австриецът ще бъде с повишено самочувствие, след като завоюва трофея на US Open след успех с 3-2 сета срещу Александър Зверев във финала. Това бе първа голяма титла за Тийм, като той ще се стреми да добави към трофея от Ню Йорк и този от Париж. Австриецът е един от най-добрите играчи на клей в последните 2-3 години. Австриецът е съперник номер 1 на Надал в повечето турнири на тази настилка напоследък, така че няма да е изненада, ако двамата се изправят в нов финал на Ролан Гарос, а въпросът е дали този път Тийм може да стигне до успеха.

NadalvsThiem

Новак Джокович е третият голям фаворит за титлата на Ролан Гарос

Новак Джокович има само един трофей от Ролан Гарос, след като през 2016-та година победи във финала Анди Мъри. Сърбинът е печелил 8 пъти Откритото първенство на Австралия, 5 пъти Уимбълдън и 3 пъти US Open, но така и не успява да спре доминацията на Надал в Париж. Световният номер 1 ще бъде пределно мотивиран да спечели турнира след разочароващото отпадане от US Open, тъй като бе дисквалифициран в мача си от 1/8-финалите с Пабло Кареньо Буста.

djokovic1

През тази година Джокович спечели всичките турнири, на които участва, с изключение на US Open. Сърбинът може би щеше да вдигне трофея и в Ню Йорк, ако не бе ударът му с топка по съдийката и дисквалификацията. Дали Джокович е превъзмогнал инцидента и в каква форма ще се завърне на Ролан Гарос – предстои да разберем, но той е сред тримата големи фаворити.

Всичко ново по темата може да следите на сайта на тенис новини 7sport.net.