Бушар – Броуди и Свитолина – Жу са 1/2-финалите в Куала Лумпур

BMW Malaysian Open, 1/4-финали
Наоми Броуди – Забине Лизицки 7-6(4) 1-6 7-5

Наоми Броуди постигна голяма победа, отстранявайки Забине Лизицки със 7-6(4) 1-6 7-5 в среща от четвъртфиналите на BMW Malaysian Open в Куала Лумпур. В първия сет след общо четири пробива се стигна до тойбрек, в който британката се оказа по-добра. Германката обаче поведе с 3-0 и след 6-1 изравни сетовете. Ключов в третата част се оказа пробивът на Броуди в 12-ия гейм.

Южени Бушар – Кагла Буюкакчай 6-1 6-4

Нейна съперничка в спора за място на финала ще е Южени Бушар, достигна полуфиналната фаза след успех на туркинята Кагла Буюкакчай с 6-1 6-4. Шестата поставена поведе с пробив за 3-1, пребори се за още един и 5-1, след което безпроблемно спечели първия сет.

Канадката пречупи 128-ата в света с брейк за 3-2 и при 5-3 сервираше за мача. Бушар обаче пропусна два мачбола, допусна пробив, но малко по-късно при свой сервис затвори мача и се доближи до втория си финал за сезона след този в Хобарт.

Елина Свитолина – Кристина Куцова 1-6 6-1 6-1

Полуфиналистката от Дубай Елина Свитолина направи пълен обрат срещу Кристина Куцова за крайния успех с 1-6 6-1 6-1. Втората поставена влезе доста бавно в мача – загуби още откриващия си сервис гейм, а след това допусна още два пробива 139-ата в света спечели първия сет.

Световната №19 обаче се съвзе, поведе с два брейка и 3-0, загуби веднъж сервис гейма си, но с нови два пробива изравни сетовете. Младата украинка повече не изпусна инициативата и приключи мача, давайки само един гейм на словачката в последната част.

В китайския четвъртфинал световната №190 Жу Лин спечели срещу намиращата се с 91 позиции пред нея в ранглистата Ван Киан с 6-3 6-4 за час и 10 минути игра.