Бушар оцеля в първия кръг в Доха, Плишкова отпадна

Qatar Total Open, I кръг
Южени Бушар – Анастасия Севастова 5-7 6-3 7-6(4)

Южени Бушар бе на косъм от загуба още на старта на Qatar Total Open, но талантливата канадка издържа на изпитанието и победи миналата през квалификациите Анастасия Севастова 5-7 6-3 7-6(4) след два часа и половина битка на корта. Бушар, която участва в турнриа с покана от организаторите, пропусна два брейкбола със стойността на мачболи в 12-я гейм на третия сет, но свърши работата си в тайбрека, в който поведе с два минибрейка за 4-1 и стигна до крайния успех в дългия гейм със 7-4 точки. Така Бушар вече има 8 победи през 2016-а, а през миналия сезон имаше 12. Следваща съперничка на канадката ще е Дениса Алертова или Елина Свитлона.

Загуба в първия кръг записа 14-тата в света Каролина Плишкова, която претърпя поражение от Маргарита Гаспарян1-6 1-6. Рускинята проби шест пъти съперничката си, като само веднъж не можа да спечели собственото си подаване и приключи мача за 50 минути. Във втория кръг световната №41 ще играе с Андреа Петкович, която победи Екатерина Макарова с 6-3 6-2.

Миналата през квалификациите Катерина Бондаренко продължава победния си ход в Доха след успех над Аника Бек с 6-4 6-4 и ще играе с третата поставена Агнешка Радванска.

Йелена Остапенко се наложи над Зарина Диас с 6-1 6-3 и чака победителката от мача Светлана Кузнецова – Юлия Гьоргес.

Варвара Лепченко загуби от Джън Сайсай с 2-6 6-7(6), а следващата съперничка на китайката е топ поставената Анджелик Кербер.

Дона Векич завъртя два „геврека“ на Фатма Ал Набхани (6-0 6-0) и ще срещне осмата поставена Карла Суарес Наваро.

Луцие Храдецка загуби от Кагла Буюкакай с 4-6 7-6(5) 2-6, а следващото препятствие пред участващата с „уайлд кард“ туркиня се казва Луцие Шафаржова, а Дария Касаткина се справи с Ван Киан с 6-1 2-6 6-3.

Ана Каролина Шмидлова загуби от Юлия Путинцева с 2-6 4-6 и остава с една победа от 5 турнира през тази година.