Бушар отстрани Янкович, Бабош, Остапенко и Конта също с победи в Рим

Internazionali BNP D’Italia, I кръг
Южени Бушар – Йелена Янкович 6-4 2-6 6-3

Южени Бушар записа трета победа от четири мача с Йелена Янкович и след 6-4 2-6 6-3 се класира за втория кръг на Internazionali BNP D’Italia. Успехът ѝ обаче не дойде никак лесно – 22-годишната канадка поведе със сет, но опитната сръбкиня изравни и мачът продължи два часа.

В третия сет Бушар поведе с 4-2, а при 5-3 сервираше за мача. Световната №46 поведе с 40-30 и на мачбола с агресивна игра спечели хубаво разиграване на мрежата, за да запише втора победа над състезателка от Топ 25 през 2016-а.

В следващия кръг Джини ще играе с втората в схемата Анджелик Кербер.

Британката Джоана Конта, която пропусна турнира в Мадрид заради респираторни проблеми, даде три гейма на Йохана Ларшон за крайното 6-1 6-2 и ще е първата съпенричка на една от надеждите на домакините за силно представяне седмата в схемата Роберта Винчи.

Тимеа Бабош се наложи над Кике Бертенс с 6-1 6-4 и ще срещне Винъс Уилямс в спор за място в третия кръг.

Йелена Остапенко се класира напред след 6-3 6-1 на Кристина Младенович. Следвата съпенричка на младата латвийска надежда е квалификантката Моника Пуиг.

Започналата от квалификациите Марияна Дюке-Мариньо отстрани румънката Моника Никулеску с 6-4 6-1. В следващия кръг колумбийката ще играе с Дария Касаткина.

Деветата поставена Светлана Кузнецова победи Каролин Гарсия със 7-5 6-4.