Джорджи срещу Остапенко на ½-финал в Катовице

Katowice Open, ¼-финали
Камила Джорджи – Кирстен Флипкенс 6-2 5-7 6-4

Камила Джорджи постигна първа победа от три мача с Кирстен Флипкенс и след успех с 6-2 5-7 6-4 се класира за полуфиналите на Katowice Open, където ще играе с Йелена Остапенко.

Италианката спечели откриващия сет с пробиви в петия и седмия гейм при двата брейкбола, които имаше. След като си размениха по два брейка във втория сет, 24-годишната Джорджи предаде подаването си в последния момент, преди да стигне до тайбрек, и мачът влезе в трети сет.

В него световната №48 започна ударно, като проби подаването на 30-годишната белгийка. Флипкенс оцеля в трудния седми гейм, което ѝ даде увереност и тя върна пробива веднага след това, но не можа да затвърди.

При 5-4 поставена под №5 сервираше за мача, наложи ѝ се да отрази два брейкбол, след което световната №59 не се справи на мрежата и Джорджи стигна до мачбол. С отличен сервис, който деветата поставена не можа да върне в игра, италианската тенисистка стигна до победата след над два часа игра.

Йелена Остапенко – Тимеа Бабош 7-6(3) 2-6 6-3

Йелена Остапенко се пребори с Тимеа Бабош в среща от четвъртфиналите на Katowice Open и след успех със 7-6(3) 2-6 6-3 се класира за полуфиналната фаза.

В първия сет 18-годишна латвийка поведе с пробив, но веднага допусна рибрейк и се стигна до тайбрек, в който 22-годишната унгарка се оказа по-добра.

Във втората част световната №38 и №39 си размениха по един брейк, преди финалистката от Доха през февруари да поведе с 3-2, малко по-късно с 5-2, а при свой сервис изравни частите. В третия сет решаващ се оказа пробивът за 5-3, след което латвийката приключи мача при свой начален удар.