Фрийдзам се огъна пред крампите и Радванска

Australian Open, осминафинал
Агнешка Радванска – Ана-Лена Фрийдзам 6-7(6) 6-1 7-5

Световната №82 Ана-Лена Фрийдзам бе на крачка от сензацията в Мелбърн, но в крайна сметка физическа умора ѝ попречи за първи път в кариерата да достигне четвъртфинал на турнир от Големия шлем. Агнешка Радванска се оказа по-добре подготвена физически и стигна до успеха в осминафиналите на Australian Open след 6-7(6) 6-1 7-5 и два часа и половина игра игра. Следваща съперничка на световната №4 ще е Карла Суарес Наваро или Дария Гаврилова.

Полякинята водеше с 5-4 и сервираше за първия сет, но в крайна сметка загуби частта в тайбрек. Във втория сет световната №4 показа пределна концентрация – проби за 2-0, с още един брейк дръпна с 5-1 и при свой сервис изравни частите. В шестия гейм на решителната част Фрийдзам притисна полякинята, стигна до брейкбол, атакува към мрежата и поведе с 4-2, след това затвърди, като германската тенисистка записа пети последовател гейм на сметката си.

При 5-3 световната №82 сервираше за мача, но Ага дръпна с 15-40 и при втория брейкбол успя да спаси мача към момента. Фрийдзам очевидно изпитваше физически проблеми и болки в лявото бедро и на корта се появи физиотерепавт. Ага спечели подаването си за 5-5, след което Фрийдзам със сълзи на очи правеше опит да остане в мача.

Срещата бе доиграна при странни обстоятелства и нелицеприятна обстановка, но германката очевидно си спечели време, за да започне да се държи на краката си. При 6-5 и 40-15 Ага имаше мачбол и след бекхенд уинър по диагонала стигна до петия си четвъртфинал в Мелбърн.