Квалификантката Веснина се пребори с Ерани и е на финал в Чарлстън

Volvo Car Open, ½-финал
Сара Ерани – Елена Веснина 4-6 6-4 2-6

Започналата от квалификациите Елена Веснина спечели с 6-4 4-6 6-2 срещу петата поставена Сара Ерани в оспорван и изпълнен с обрати полуфинален мач във ветровития Чарлстън. В спор за титлата на Volvo Car Open бившата №21 в света ще играе срещу Слоун Стивънс, срещу която от един мач има една победа – на полуфинала в Хобарт през 2013-а. Рускинята, която в момента е под №85, има две титли в кариерата си, и двете от 2013-а, както и 6 загубени финала

Италианката проби за 2-1, но квалификантката върна брейка в шестия гейм, а с нов пробив в десетия гейм, завършил с къса топка, си осигури първия сет.

Поставената под №5 тенисистка не се предаде и във втория сет отново поведе с 2-1. След това взе сервис гейма се на нула, което отдавна не ѝ се беше случвало. В шестия гейм с отлична игра на мрежата рускинята стигна до втори брейкбол в гейма, но след недобра къса топка загуби инициативата в разиграването и пропиля и тази възможност. След нова порция битка, надлъгване и хубав тенис Веснина най-накрая успя да спечели важната точка и да изравни за 3-3.

След два поредни форхенда в аут финалистката от Чарлстън 2011 изостана с 0-30, след което дойде грешка и от обратния ѝ удар. При втория брейкбол шампионката от Дубай през тази година размина на мрежата съперничката си и отново излезе напред в резултата. Финалистка на сингъл от Ролан Гарос 2012-а задържа аванса си и изравни сетовете.

Ерани проби за 2-1, но след това не спечели нито един гейм. 29-годишната рускиня взе инициативата, върна пробива и спечели подаването си за 3-2. С два мощни бекхенда започналата от квалификациите Веснина излезе напред в резултата с 4-2. С бекхенд уинър по правата рускинята стигна до два мачбола при сервис на Ерани и с печеливш форхенд приключи мача, продължил 2 часа и 20 минути.