Мугуруса победи Бачински и ще играе първи полуфинал през 2016-а, Бегу също е в Топ 4 в Рим

Internazionali BNL D’Italia, 1/4-финал
Гарбине Мугуруса – Тимеа Бачински 7-5 6-2

Гарбине Мугуруса продължава победния си ход във Вечния град, като на четвъртфинала на Internazionali BNL D’Italia записа четвърта победа от четири мача с Тимеа Бачински след 7-5 6-2. На първия си полуфинал за годината световната №4 ще играе с Мадисън Кийс, която се наложи над Барбора Стрицова с 6-4 4-6 6-3.

Мугуруса спаси брейкбол в откриващия си гейм, а в шестия пропусна три. След това двете си размениха по един брейк, за да се стигне до маратонския 12-и, в който световната №4 спечели подаването на опонентката си и записа първата част на сметката си.

Вторият сет започна с два нулеви сервис гейма за двете, след което 22-годишната испанка оцеля, отразявайки три точки за пробив. Швейцарката показа бързина и отлична защита и се пребори за красиво разиграване и аванс от 15-40 в петия гейм, но Мугуруса ѝ отговори със също толкова красив минаващ удар при следващата точка, а след това затвори гейма си. Испанката поведе с пробив за 4-2 след неспасяема къса топка.

При 2-5 световната №10 сервираше за оставане в мача, Мугуруса атакува и стигна до мачбол, а след бекхенд в аут на 26-годишната швейцарка мачът свърши.

Четвъртфиналистката от Мадрид Ирина-Камелия Бегу се наложи над Мисаки Дой с 6-2 7-6(3) и очаква на полуфинал Серина Уилямс или Светлана Кузнецова.

Румънката започна силно мача и с два пробива поведе с 4-1, допусна един рибрейк, но веднага възстанови аванса си и спокойно спечели първата част. Във втората двете си размениха по един пробив и в крайна сметка се стигна до тайбрек, в който световната №35 се оказа по-добрата.