Стрицова се пребори с Гарсия и ще спори с Ерани за титлата в Дубай

Dubai Duty Free Tennis Championships, 1/2-финал
Барбора Стрицова – Каролин Гарсия 6-2 3-6 6-3

Барбора Стрицова се пребори с младата талантлива французойка Каролин Гарсия с 6-2 3-6 6-3 и се класира за финала на Dubai Duty Free Tennis Championships, където ще играе със Сара Ерани. Италианката има предимство от 5-1 победи в мачовете с чешката тенисистка, като единствения успех на Стрицова е от 2008-а година.

Световната №47, която в първия кръг отстрани Цветана Пиронкова, взе първи сет с два пробива – в петия и седмия гейм. Във втория тя проби още в откиващия гейм, но 22-годишната Гарсия изравни за 2-2, след което проби за 4-2.

Двете си размениха по един брейк, но 38-ата в света не допусна повече спадове и изравни сетовете. В третия сет ключов се оказа брейкът на Стрицова за 5-3, след което при свой сервис спаси два брейкбола и приключи мача след два часа и 15 минути игра. Двете се срещнаха в първия кръг на Аustralian Open миналия месец, когато отново чехкинята победи.

Това е първи финал за чешката тенисистка от октомври 2014-а, а единствена си титла Стрицова спечели през септември 2011-а в Квебек.