Две победи за един ден и Наоми Осака е на финал у дома

Toray Pan Pacific Open, 1/2-финал
Наоми Осака – Елизе Мертенс 6-4 6-1

Наоми Осака записа втора победа в рамките на ден и се класира на финал на Toray Pan Pacific Open. На 1/2-финал японката надигра Елизе Мертенс с 6-4 6-1, след като преди това се справи и с Юлия Путинцева – 6-4 6-4. До по-натоварената програма се стигна, след като в петък имаше проливен дъжд, който развали плановете на организаторите.

Първата ракета на домакините за втори път в кариерата си е на финал в Осака, след като през 2016 година стигна до битката за титлата, но загуби от Каролин Вожняки.

В мача си срещу белгийката, световната №4 поведе с 0-40 още в първия гейм от посрещане, но не успя да пробие. Чак в десетия гейм след това си спечели брейкбол при 30-40 и този път успя за 6-4. При подновяването на играта Осака изпусна брейк преднина, но проби отново за 3-1, а след това не отпусна гейм.

Припомняме, че по-рано през седмицата Виктория Томова изигра изключително силен мач срещу световната №4 Наоми Осака и бе много близо до победата, но в крайна сметка отпадна от Toray Pan Pacific Open 2019. Първата ни ракета водеше с пробив и в двата сета, но не успя да запази предимството си и отстъпи с 5-7 3-6.

В другия 1/2-финал в Осака, Анджелик Кербер загуби от Анастасия Павлюченкова с 3-6 3-6.

Германката нае Дирк Дийр като временен треньор за азиатското турне в календара на WTA. Германката е без наставник от Уимбълдън насам, като след „мейджъра“ в Лондон се раздели с Райнер Шутлер. Откакто загуби във втория кръг в All England Club, 31-годишната тенисистка регистрира пет поредни поражения.

Тя загуби на старта в Торонто, в Синсинати, на US Open от Кристина Младенович, а последното тежко поражение дойде в първия кръг на турнира в Джънджоу. Там Алисън Риск спря Кербер след пълен обрат до 7-5 4-6 6-7(6).