Джан даде само два гейма на Бачински в Жухай

WTA Elite Trophy, групова фаза

Шуъй Джан – Тимеа Бачински 6-1 6-1

Шуъй Джан даде само два гейма на Тимеа Бачински и стартира с победа участието си на турнира WTA Elite Trophy в Жухай – 6-1 6-1.

Китайката започна с ранен пробив в първия сет и преднина от 3-0 гейма, а след само 27 минути на корта светлинното табло показваше резултат 6-1 в полза на Джан.

Бачински взе откриващото си подаване във втората част, но последва серия от шест последователни гейма за опонентката й. Мачът продължи едва 57 минути.

В тази група е още Карла Суарес Наваро, която е поставена под №2. За полуфиналите ще продължи само една тенисистка, а победа на Джан срещу испанката би й осигурила класирането.