Дженифър Брейди прекрати похода на Гоф и достигна финала в Лексингтън

Top Seed Open, 1/2-финал

Дженифър Брейди – Кори Гоф 6-2, 6-4

Дженифър Брейди се класира за финала на турнира на WTA в Лексингтън, Кентъки, след като победи в два сета своята сънародничка Кори Гоф. Победителката бе подпомогната от факта, че това бе втори мач на Гоф за деня, но въпреки това не бива да бъде отричана добрата игра на 49-тата в света, която ѝ донесе заслужен успех.

Гоф спечели първия гейм в мача, но Брейди бързо взе нещата в свои ръце и повде убедително с 4-1. Гоф върна един гейм, но нейната съперничка не загуби самообладание и беше безгрешна до края на сета, триумфирайки с 6-2.

Вторият сет започна по аналогичен начи – Гоф поведе, но Брейди реализира пробив и излезе напред с 3-1. След това резултатът вървеше гейм за гейм, като Брейди не допусна Гоф да намали разликата и затвори сета при 6-4 в своя полза, гарантирайки си място на финала в надпреварата.

Нейна съперничка в мача за трофея ще бъде Джил Тайхман, която в другия полуфинал надделя над Шелби Роджърс с 6-3, 6-2.