Джорджи изненада Свитолина и продължи победната си серия в Бирмингам

AEGON Classic Birmingham, осминафинал
Камила Джорджи – Елина Свитолина 6-4 4-6 6-2

Камила Джорджи спечели шест от последните седем гейма на осминафинала си срещу Елина Свитолина и я отстрани от AEGON Classic Birmingham с 6-4 4-6 6-2. Това е общо осма Топ 10 победа за италианката, която през този сезон изпадна от Топ 100, но пък доказа реномето си на изключително опасна съперничка по време на сезона на трева. Успехът е и пети пореден за Джорджи, която тръгна от квалификациите в Бирмингам.

Свитолина в нито един момент от мача не показа, че се чувства комфортно на корта в Бирмингам и на два пъти пропиля аванс от един пробив в първия сет, а в крайна сметка Джорджи успя да го изтръгне с 6-4 след късен брейк в десетия гейм. Световната №5 се изстреля напред в резултата след почивката с преднина от 4-0 гейма и макар да загуби единия пробив, все пак рестартира мача с 6-4.

Свитолина спечели първото подаване на съперничката си в решаващия сет, само че Джорджи обърна до 4-1 и подпечата мястото си на четвъртфиналите с 6-2. Италианката ще се изправи срещу Ашли Барти.