Екатерина Александрова се класира за втория кръг на турнира в Линц (резултати)

Upper Austria Ladies Linz (Линц), първи кръг

Катерина Синякова – Екатерина Александрова 3-6, 4-6

Световната №33 Екатерина Александрова започна с чиста победа участието си на турнира на WTA в австрийския град Линц. Макар да се намираше в много трудна ситуация във втория сет рускинята успя да осъществи обрат и да стигне до победата.

В следващия кръг Александрова ще се изправи срещу своята сънародничка Варвара Грачева, която по-рано днес победи Катарина Завацка с 6-4, 7-5.

Ключови за успеха на Александрова се оказаха нейната по-висока успеваемост при спечелените на първи сервис точки (73%:58%), както и реализираните точки за пробив. Рускинята успя да оползотвори 44% процента от своите възможности (4 от 9), докато ефективността на Синякова по този показател бе едва 17% ( 1 от 6). Александрова допусна три двойни грешки, докато Синякова не направи нито една, но това не се оказа пречка за успеха на рускинята.

Александрова поведе с 2-0 след ранен пробив, след което Синякова намали. В четвъртия гейм пред чехкинята имаше две възможности за пробив, но тя не реализира нито една от тях и Александрова възстанови разликата от два гейма в своя полза. Повратният момент в сета настъпи при резултат 4-3 в полза на Александрова. Рускинята първо спечели осмия гейм на нула, а в деветия осъществи обрат от 15-40 и приключи сета още при първата си възможност.

Вторият сет започна аналогично на първия, но с разменени роли – Синякова поведе с 2-0, след което авансът и достигна 3-1, като в четвъртия гейм чехкинята спаси цели пет точки за пробив на Александрова. Синякова запази разликата от два гейма до 4-2, но в седмия гейм пропиля точка за пробив и позволи на опонентката си да намали резултата. Това се оказа едва началото на много силна серия за Александрова, която спечели още три поредни гейма и приключи мача в своя полза след 1 час и 20 минути игра.

В друг от интересните мачове от днешната програма на турнира третата поставенав схемата Даяна Ястремска, която е №29 в ранглистата, претърпя изненадващо поражение от 109-тата в света Греет Минен.