Експресни победи за Квитова и Свитолина в Доха

WTA 500 Доха, втори кръг
Елина Свитолина – Мисаки Дой 6-1, 6-2
Петра Квитова – Анастасия Павлюченкова 6-1, 6-3

№1 в схемата на WTA 500 турнира в Доха Елина Свитолина и четвъртата Петра Квитова стигнаха много лесно до четвъртфиналите след убедителни победи в днешния ден.

Украинката се справи за час и 5 минути игра срещу Мисаки Дой, срещу която до момента имаше два мача на Уимбълдън, от които бе загубила първия. Днес проблеми за световната №5 нямаше – 6-1, 6-2 след 5 пробива от 13 възможности в хода на мача спрямо един брейк в полза на японката, която рядко получаваше възможности за изява на сервис на съперничката си.

Така Свитолина оформи суперсблъсък в следващата фаза срещу №8 в схемата Виктория Азаренка, която на свой ред победи комфортно Лаура Зигемунд. Любопитен факт е, че двете бъдещи съпернички играха заедно в турнира на двойки.

Изненадващо лесен се оказа денят за Петра Квитова, която победи Анастасия Павлюченкова с 6-1, 6-3. Двете бяха играли цели 11 пъти помежду си до момента като седем от тези срещи бяха стигали до трети сет. Днес обаче превъзходството на чехкинята бе осезаемо – тя доминираше със сервис и в същото време имаше огромно предимство на втория начален удар на рускинята, което ѝ помогна да реализира пет от седемте си брейкбола.

За нея следва среща с Анет Контавейт, която впечатлява от началото на седмицата с бързи двусетови победи над Дженифър Брейди и Анжелик Кербер.

Изненадващо лесно бе и за Мария Сакари – 6-2, 6-2 над завърналата се на корта за първи път от септември насам Медисън Кийс. За гъркинята няма да става по-лесно, защото на четвъртфинал ще срещне Арина Сабаленка или Гарбине Мугуруса.

В топ 8 е и полуфиналистката от Australian Open Джесика Пегула, която победи с 6-2, 7-5 Йелена Остапенко и очаква победителката от мача на Каролина Плишкова и Онс Жабур.