Елизе Мертенс продължава напред в Рим след чиста победа над Линет

Internazionali BNL d’Italia, втори кръг

Магда Линет – Елизе Мертенс 2-6, 4-6

Елиза Мертенс записа нова чиста победа на Мастърс турнира в Рим, елиминирайки Магда Линет след 6-2, 6-2 във втория кръг на надпреварата. Подобно на първия си мач, белгийката и днес показа много спокойна и уверена игра и заслужено намери място в следващата фаза.

Мачът започна по перфектен начин за Мертенс. Белгийката стартира първия сет с гейм на нула, след което продължи да демонстрира огромно превъзходство над своята опонентка и бързо увеличи преднината си на 4-0. След това съперничките си размениха по два гейма и Мертенс приключи спокойно сета с още един гейм на нула.

Световната №20 продължи да играе силно и във втория сет, като записа нов пробив и поведе с 2-0. В хода на сета Линет успя да намали изоставането си и доведе резултата до 3-2. След това обаче Мертенс отново проби и преднината ѝ набъбна до 5-2.

Mertens

Мачът изглеждаше решен, но точно тогава Линет изригна като осъществи пробив, печелейки два поредни гейма на нула, и доведе резултата до 5-4. В десетия гейм Мертенс стигна до три поредни точки за спечелването на мача, но всичките бяха спасени от Линет. Малко по-късно полякинята спаси и четвърти мачбол и стигна до точка за пробив. В този момент мачът бе временно прекратен заради медицинско прекъсване, пискано от Мертенс.

Белгийката успя да се върне на корта и да доиграе срещата, като се измъкна от тежката ситуация и успя да приключи мача при петия си опит.

На 1/8-финалите Мертенс ще се изправи срещу 86-тата в света Данка Ковинич, която по-рано днес елиминира шестата поставена Белинда Бенчич след 6-3, 6-1.