Ерани мина без затруднения през Буюкакчай

Ericsson Open, 1-и кръг

Сара Ерани – Чаала Буюкакчай 6-2 6-3

Сара Ерани не изпита особени трудности срещу Чаала Буюкакчай и я преодоля с 6-2 6-3 за час и 22 минути игра в първи кръг на турнира Ericsson Open в Бощад, Швеция.

В първия сет италианката поддържаше много висок процент на вкаран първи сервис – 84 %. Тя стартира с мигновен пробив и спечели пет от първите шест гейма, а минути по-късно и сета с 6-2.

Във втората част играта бе по-равностойна, но Ерани отново проби и поведе с 4-2. Буюкакчай имаше две възможности за пробив в гейм №8, но не можа да се възползва и бившата финалистка на Ролан Гарос бързо завърши двубоя в своя полза. В следващия кръг тя ще играе срещу Елизавета Куличкова или победителката в Гщаад през миналата седмица Виктория Голубич.

Убедителна победа постигна и Лаура Зигмунд срещу Катерина Козлова – 6-1 6-2. Луция Храдечка се наложи над Телиана Перейра с 6-2 6-2, а Сара Сорибес загуби един сет, но все пак отстрани Александра Крунич с 6-2 3-6 6-2.

Мона Бартел бе на три гейма от победата, когато противничката й Ярослава Шведова се отказа и мачът завърши при резултат 4-6 6-3 3-0. Аника Бек се пребори срещу Сорана Кърстя със 7-5 7-5, а с успех се поздрави и испанката Лара Аруабарена6-2 4-6 6-1 над Алиаксандра Саснович.