Гоф и Осака си осигуриха сблъсък в Сан Хосе

Mubadala Silicon Valley Classic, първи кръг
Коко Гоф – Анхелина Калинина 6-1 6-0

Наоми Осака и Кори Гоф ще се изправят една срещу друга на твърдите кортове в САЩ за трети път в кариерите си, след като постигнаха победи в Mubadala Silicon Valley Classic в Сан Хосе във вторник вечер.

Гоф преодоля украинката Анхелина Калинина с 6-1 6-0 за 55 минути, след като загуби само три точки в първите три гейма и запази темпото до края на срещата.

Тя записа 29 уинъра при 14 непредизвикани грешки и успя да постигне пет пробива. След края заслужено бе доволна от победата:

„Днешният мач бе великолепен,“ каза тя. „Бях доволна да науча, че ще играя във вечерната сесия. Обичам да играя в тях. Публиката носеше енергия. Кортът е малък, но те бяха много шумни, така че се насладих.“

Ще получи втори шанс да излезе под светлините в кампуса на университета в Сан Хосе срещу Осака – двете ще се сблъскат в четвъртък вечер.

Японката се завърна успешно на турнира с победа с 6-4 3-6 6-1 над Кинвен Джън. В първата си надпревара от Ролан Гарос насам, тя прекъсна поредицата си от четири поражения в Сан Хосе.

Това ще бъде четвъртият сблъсък между двете, като Осака води с 2-1 успеха в съперничеството им.

„Играла съм срещу нея много пъти и тя очевидно ще е труден съперник,“ каза Гоф. „Независимо дали ще спечеля или загубя, смятам, че мачът ще е чудесен. Тя е шампион на и извън корта, така че е от типа хора, срещу които искаш да играеш и нямам търпение за двубоя.“