Гоф обърна Мартич за място в топ 8 в Аделаида

Adelaide International, втори кръг
Коко Гоф – Петра Мартич 5-7, 6-3, 6-4

Кори Гоф продължава успешното си участие на турнира в Аделаида. Преминалата през квалификациите 16-годишна американка записа четвърти успех след обрат 5-7, 6-3, 6-4 над №6 в схемата Петра Мартич и така вече е част от четвъртфиналите на WTA 500 турнира.

За Гоф това е първо достигане до топ 8 на WTA турнир от полуфинала ѝ в Лексингтън през миналото лято. Мачът бе на високо ниво като и двете завършиха с повече уинъри спрямо непредизвикани грешки. Един пробив в повече в полза на американката бе това, което ѝ донесе успеха.

„Гледам мач за мач. Отивам на всеки турнир с нагласата, че мога да го спечеля. Ясно е, че е невъзможно да печелиш навсякъде, но вярвам, че мога да спечеля всеки един турнир. Фокусирам се върху следващия мач, иначе няма как да стигнеш до финалите“, коментира победителката.

Мартич не успя да затвори първия сет, сервирайки за 5-4 като пропусна и сетбол, но все пак проби отново за 6-5 и този път си взе подаването. Гоф обърна бързо ситуацията с ранен пробив за 3-0 във втората част.

В решителния сет сценарият бе идентичен – пробив на 0 в откриващия гейм, който се оказа и единственият до края на мача.

В първия си четвъртфинал за сезона Гоф ще срещне сънародничката си Шелби Роджърс, която отстрани №3 в схемата Йохана Конта. Това ще бъде първа среща помежду им.

„Познавам Шелби от няколко години, тя живее в същия град, така че сме тренирали заедно няколко пъти. Тя удря здраво и много плоско, търси мощните удари. Познаваме добре играта си и ще бъде интересно да видим как ще се получи. Ще се забавлявам.“

№2 в схемата Белинда Бенчич имаше по-лесна задача срещу Мисаки Дой, която бе победена с 6-1, 6-3 за час и 14 минути игра.

Световната №12 тотално доминираше на втори сервис на съперничката, печелейки 12 от 17 разигравания на него. На свой сервис швейцарката също имаше затруднения, но отрази 10 от 12-те брейкбола, за да стигне до първи четвъртфинал за сезона.

В следващия кръг Бенчич ще срещне изненадата Сторм Сандърс. Австралийката, която е №292 в света, победи седмата поставена Юлия Путинцева с 6-4, 5-7, 6-1.

На четвъртфиналите ще има и мач между непоставени – Анастасия Севастова и Жил Тайхман. Бившата №11 Севастова се справи с 6-4, 6-1 с „щастливата губеща“ Кристина Макхейл, докато Тайхман елиминира №8 в схемата Уан Киан с 3-6, 6-3, 6-3.