Гоф осигури повторение на финала от Ролан Гарос в Сан Диего

San Diego Open, втори кръг
Коко Гоф – Бианка Андрееску 6-4, 4-6, 6-3

Четвъртфиналите на силния WTA 500 турнир в Сан Диего ще ни предложат повторение на финала от Ролан Гарос. Няколко часа, след като Ига Швьонтек победи Кинуен Женг, Коко Гоф също си осигури място в топ 8 след 6-4, 4-6, 6-3 в страхотна битка с Бианка Андрееску.

Гоф губеше с пробив в третия сет, но съумя да постигне обрата и така да гарантира на феновете двубой между нея и Швьонтек. Това ще бъде четвърта среща между двете като до момента полякинята е спечелила и шестте изиграни сета – в Рим миналата година и в Маями и Париж през тази.

В сблъсъка на две от младите звезди в играта Гоф допускаше пробив във всеки от сетовете срещу Андрееску, но намери начин да се възползва от непостоянната игра на канадката. В решителния сет американката бе на точка от това да губи с два пробива, но измъкна важния гейм при 0-2 и 15/40. Грешки в офанзивната игра на Андрееску доведоха до връщане на пробива при 3-3. Гоф се възползва от временното предимство и проби отново за 5-3, след което сложи край на мача на собствен сервис след 2 часа и 30 минути.

Това бе само един от многото интересни мачове в програмата на турнира. Арина Сабаленка постигна обрат срещу Слоун Стивънс след 1-6, 6-3, 6-2 и по този начин остана непобедена срещу американката. Добро представяне в Сан Диего може да подпечата позицията на беларускинята за участие на Финалите на WTA.

За нея следва мач срещу намиращата се в чудесна форма Дона Векич, която има четири победи от пет двубоя със Сабаленка.

В директен мач между две от тези с шансове за Финалите Медисън Кийс отстрани поставената под №8 Дария Касаткина след 6-4, 6-3 за победа №250 на ниво WTA в нейната кариера.

Във вечерния мач Паула Бадоса нямаше проблеми срещу квалификантката Луиза Чирико – 6-0, 6-3 след само 53 минути игра.