Гоф разгроми Мертенс и записа 19-а поредна победа в САЩ

BNP Paribas Open, осминафинал
Кори Гоф – Елиз Мертенс 6-0, 6-2

Кори Гоф се класира за четвъртфиналите в Индиън Уелс след разгромна победа над Елиз Мертенс. Американакта не срещна никакви проблеми срещу световната №28 и имаше нужда от едва 65 минути, за да приключи двубоя. По този начин Гоф увеличи на 19 серията си от поредни победи в САЩ, която започна във Вашингтон миналата година.

Следващото предизвикателство пред нея ще бъде Юе Юан или Дария Касаткина.

В първия сет интрига нямаше. Гоф наложи непосилно за Мертенс темпо и напълно контролираше случващото се на корта. Белгийката опита да противодейства с добра игра в защита и умели контраатаки, но шампионката от US Open бе подготвена за това и не остави никакви шансове на опонентката си. Представителката на домакините реализира три пробива и имаше нужда от само 25 минути, за да спечели първия сет.

Мачът изглеждаше решен, когато Гоф увеличи серията си от поредни спечелени геймове на осем. Впоследствие обаче Мертенс изигра най-силния си период в мача. Белгийката върна брейка, а след това възстанови равенството при 2-2.

Това не притесни Гоф, която бързо си върна инициативата. Полуфиналистката от Australian Open даде само пет точки в следващите четири гейма, оформяйки крайното 6-0, 6-2.