Халеп и Кербер започнаха обещаващо

Уимбълдън, I кръг

Симона Халеп – Ана Каролина Шмидлова 6-4 6-2

Анджелик Кербер – Лаура Робсън 6-2 6-2

Симона Халеп мина почти безпрепятствено през Ана Каролина Шмидлова – 6-4 6-2. Румънката не беше участвала на нито едни турнир на трева преди Уимбълдън, но това по никакъв начин не се е отразило на подготовката й за турнира.

Халеп влезе в мача много оптимистично и поведе с 4-1. Допусна обаче изравняване в геймовете след два пробива. Румънската тенисистка отвърна с брейк на нула в деветия гейм, а после затвърди, реализирайки четвъртия сетбол, до който стигна.

Намерила верния път, тя повече не се обърна назад, давайки само 1 гейм на съперничката си във втория сет – 6-1. Следващата й съперничка ще бъде Франческа Скиавоне, която победи Анастасия Севастова – 7-6(7) 6-4.

В друг интересен сблъсък Анджелик Кербер не остави никакви надежди у Лаура Робсън, побеждавайки я с 6-2 6-2.

Германската тенисистка започна мача си малко по-мудно, но пък максимално затрудни опонентката си, когато Робсън сервираше. Британката спаси два брейкбола в първия гейм и още три в третия. Нечовешките усилия, които трябваше да полага, я накараха да свали гарда и просто да доиграе първия сет – 2-6.

След почивката поставената под №4 в основната схема на турнира проби на нула и затвърди брейка с бърз сервис гейм, а от отсрещната страна на корта почти не виждаше съпротива. Лаура Робсън все пак отново успя да открадне два гейма за себе си, но на всички беше ясно, че силите й не стигат за нещо повече. Победителката ще играе във втори кръг с Варвара Лепченко, която надви над Телиана Перейра с 5-7 7-6(3) 6-2.

Луиза Чирико загуби с 1-6 2-6 от Мисаки Дой, която във втори кръг е срещу Каролина Плишкова докато Мона Бартел ще срещне Кики Бертенс. Щефани Фьогеле не удържа Йелена Янкович и загуби с 2-6 2-6. Сръбкинята ще премери сили във втори кръг с Марина Еракович, която записа трудна победа срещу Ирина Фалкони – 4-6 6-3 10-8.