Халеп срещу Азаренка в трети кръг

Уимбълдън, втори кръг
Симона Халеп – Михаела Бузарнеску 6-3 4-6 6-2
Каролина Плишкова – Моника Пуиг 6-0 6-4

Симона Халеп записа нова победа на Уимбълдън и вече е в трети кръг, след като този път елиминира Михаела Бузарнеску с 6-3 4-6 6-2. Победителката бе близо и до чист успех, като водеше с брейк във втория гейм, но допусна спад в края. Въпреки това играе по-силно в решителната част и се наложи.

В следващата фаза бившата №1 излиза срещу Виктория Азаренка.

Халеп показа много по-добро ниво на начален удар в първия сет и се възползва от цели 14 непредизвикани грешки на опонентката. Проби още в първия гейм, но не успя да намери ритъма в играта си и скоро сънародницата ѝ реализира рибрейк за 2-2.

Последваха няколко колебливи подавания и за двете тенисистки, в които си разменяха пробиви, а в крайна сметка бившата №1 се озова напред и остана само на гейм от успех в откриващата част. Бузарнеску направи двойна грешка и това помогна на Халеп да затвори сета от посрещане при 6-3.

Седмата в света пренесе добрата форма и след почивката, печелейки първите два гейма, но сънародницата ѝ нямаше намерение да се отказва, натисна бекхенда на Халеп не само върна брейка, а обърна резултата до 4-2.

Обратите не свършиха дотук – бившата №1 изравни при 4-4, но веднага след това пак позволи подаването ѝ да бъде пробито. Световната №53 се справи блестящо и затвори частта с 6-4.

Халеп поведе с 2-0 гейма в третия сет, но допусна рибрейк за 3-2. Успя да реагира мигновено и взе нова част от посрещане, а после и затвърди авторитетно без да губи точка за 5-2. Това бе и началото на серия от поредни точки, като румънката дръпна 0-40 в следващия гейм и приключи двубоя – 6-2

Междувременно третата в световната ранглиста Каролина Плишкова преодоля втория кръг след успех над олимпийската шампионка от Рио 2016 Моника Пуиг. Чехкинята се наложи с 6-0 6-4.

Каролина впечатли с постоянство в сервис геймовете си, както и с 23 уинъра в мача. Съперницата ѝ пък допусна 22 непредизвикани грешки и нямаше как да продължи напред. Следващата опонентка на Плишкова е Су-Уей Хсие.

Още резултати: Анет Контавейт – Хедър Уотсън 7-5 6-1; Виктория Голубич – Юлия Путинцева 6-4 7-6(3).