Халеп се справи с Бабош в зрелищен мач, предстои 1/8-финал със Суарес Наваро

US Open, III кръг
Симона Халеп – Тимеа Бабош 6-1 2-6 6-4

Симона Халеп се класира за осминафиналите на US Open след един от най-интересните мачове от началото на турнира при жените. Румънката, миналогодишна полуфиналистка в Ню Йорк, се справи много трудно с 31-та поставена Тимеа Бабош с 6-1 2-6 6-4.

Бабош се отърси от кошмарен първи сет, за да дръпне първа с пробив в решителната част, но силите й не достигнаха, за да елиминира петата в схемата.

Унгарката потегли трудно и не успяваше да влиза в продължителни разигравания. При едно от редките такива Халеп завърши успешно излизане на мрежата с драйв волe, за да стигне до нови три възможности за пробив, след като бе пробила на старта. А след нова грешка на Бабош натрупа комфортен аванс от 3-0 само за 6-7 минути.

Бабош бе все така скована и разсеяна, но показа признаци на съживяване, след като от 30-0 за Халеп стигна до точка за пробив в четвъртия гейм, а после и до още една, но Симона затвърди и втория брейк – 4-0. До края на първия сет унгарката успя единствено да запише почетен гейм.

Във втория сет сякаш ролите се размениха. Форхендът на Бабош заработи, а тя намери и сервиса си. Халеп удържа трудно първия гейм, но малко по-късно бе притисната сериозно на ретур и унгарката дръпна с пробив за 2-1. Последва обаче нов оспорван гейм и моментален рибрейк. Поредицата от пробиви продължи, а този път световната №34 затвърди с бекхенд уинър по правата – 4-2. С нов пробив и безпроблемен сервис гейм за унгарката резултатът бе изравнен.

Вкичко продължи по план за Бабош, която проби и затвърди на старта на решителната част. Последваха убедителни геймове за сервиращите, но силите на Бабош привършваха по-бързо. В шестия гейм Халеп си върна пробива след уникално разиграване с 24 удара – 3-3.

Драмата продължи с пълна сила. Румънката пропусна три скрити мачбола в осмия гейм, след който резултатът стана 4-4, а след това на свой ред трябваше да отразява два, за да поведе отново. И тук нервите на Бабош не издържаха. Стигна до 40-15 и имаше два геймбола да направи 5-5, но с поредица от грешки даде мачбол на Халеп, след което се предаде с двойна грешка.

На осминафиналите румънката ще се изправи срещу Карла Суарес Наваро, която се справи уверено с Елена Веснина с 6-4 6-3 за малко повече от час и 10 минути.