Гарсия прекъсна победната серия на Швьонтек на клей

BNP Paribas Poland Open, четвъртфинал

Ига Швьонтек – Каролин Гарсия 1-6, 6-1, 4-6

Каролин Гарсия записа най-голямата си победа от началото на сезона след като елиминира световната №1 Ига Швьонтек на четвъртфинала на WTA 250 турнира във Варшава. Французойката изигра много силен първи сет, а в края на двубоя успя да устои на финалния натиск на местната любимка и достигна до втория си полуфинал през месеца, като в същото време прекъсна серията на Швьонтек от 18 поредни победи на клей.

Следващата опонентка на световната №45 ще бъде Жасмин Паолини, която по-рано днес отстрани Виктория Голубич.

Противно на очакванията, началото на мача бе много по-добро за Гарсия. Французойката демонстрира агресивен и динамичен тенис, за който Швьонтек нямаше отговор, и записа два поредни брейка за 4-0. Световната №1 прекъсна серията на опонентката си, но не за дълго и Гарсия реализира нов пробив, а впоследствие спаси два брейкпойнта и спечели подаването си за 6-1.

Във втория сет ролите се размениха и Швьонтек намери верния ритъм. Сервисът на полякинята ѝ осигури множество лесни точки, а атаките ѝ от основната линия затрудняваха много сериозно Гарсия. Това помогна на шампионката на Ролан Гарос да направи серия от пет поредни спечелени гейма и да изравни резултата в мача след 6-1.

В заключителната част ретурът на Гарсия се подобри значително и това ѝ помогна да противодейства много по-ефикасно на атаките на световната №1. Французойката пропусна два брейкпойнта при 1-0, но въпреки това продължи да поставя опонентката си под напрежение и постоянството ѝ бе вънаградено с пробив за 5-3. Гарсия не успя да се възползва от възможността да сервира за мача и Швьонтек върна интригата, преди нов брейк на петата поставена да оформи крайното 6-1, 1-6, 6-4 след 2 часа и 19 минути игра.