Ига Швьонтек продължи напред след отказване на Возняки

BNP Paribas Open, четвъртфинал

Ига Швьонтек – Каролин Возняки 6-4, 1-0 (отказване на Возняки)

Ига Швьонтек се класира за полуфиналите в Индиън Уелс, след като отстрани Каролин Возняки. Очакваният с голям интерес мач обаче приключи по неприятен начин, тъй като датчанката се оттегли заради контузия в крака в началото на втория сет. В първата част обаче шампионката от Australian Open 2018 затрудни много сериозно световната №1.

Следващото предизвикателство пред Швьонтек ще бъде Марта Костюк, която по-рано днес победи Анастасия Потапова с 6-0, 7-5.

Противно на очакванията, началото бе много по-добро за Возняки. Датчанката спаси три брейкпойнта в откриващия гейм, след което стигна до първия пробив в мача и натрупа аванс от 4-1. Впоследствие обаче бившата №1 все по-често показваше признаци на физически дискомфорт. Това помогна на Швьонтек да стигне до обрат и да спечели сета с 6-4.

В почивката между сетовете Возняки взе медицинско прекъсване, но след него положението ѝ не се подобри. Швьонтек проби в самото начало на втората част, но това се оказа последният гейм в мача, тъй като нейната опонентка реши да преустанови участието си след 1 час и 11 минути игра.