Иванович измъкна трудно битката с Джорджи

BNP Paribas Open, II кръг
Ана Иванович – Камила Джорджи 2-6 6-2 7-6(5)

Мачът между Ана Иванович и Камила Джорджи може и да не беше толкова дълъг, колкото този между Джън Шуай и Каролине Возняцки, но не отстъпваше по драматизъм. Бившата №1 в света на два пъти трябваше да отразява мачбол на италианката, за да се пребори за победата с 2-6 6-2 7-6(5).

Джорджи, №45 в световната ранглиста, игра много агресивно през целия двубой и в неговия край дори изглеждаше по-свежата от двете на корта, но в крайна сметка Иванович се класира за третия кръг след два часа и 8 минути игра. Италианката постоянно притискаше сервиса на съперничката, след което с мощни форхенди диктуваше разиграванията.

Двете печелеха трудно подаванията си и си размениха общо 14 пробива в мача. До 2-2 в първия сет никоя от двете тенисистки не бе спечелила сервис гейма си, преди Джорджи най-после да го направи и да поведе с 3-2. Италианката проби отново за 4-2, а с четвърти брейк фиксира крайното 6-2. Във втората част Иванович проби на два пъти и имаше затруднения единствено в шестия гейм, в който отрази три брейкбола.

Решителната част започна с шест поредни пробива за 3-3, а малко по-късно Джорджи спечели подаването си за 5-4. Последва нервен гейм, в който Иванович отрази два мачбола, за да изравни за 5-5.

След размяната на още един гейм се стигна до тайбрек, в който Джорджи първа поведе с минипробив и 3-1, но сръбкинята го върна и малко по-късно проби отново, за да спечели дългия гейм със 7-5. В следващия кръг Ана Иванович ще премери сили с полуфиналистката от Откритото първенство на Австралия Джоана Конта, която надигра с 6-4 6-0 Мадисън Бренгъл.