Иванович се пречупи при първата по-сериозна трудност

Mallorca Open, четвъртфинал

Ана Иванович – Каролине Гарсия 6-7(9) 7-5 3-6

Ана Иванович не направи нужното, за да заслужи мястото си сред четирите най-добри в Майорка. Тя бе отстранена от Каролине Гарсия с 6-7(9) 7-5 3-6. Пътят на поставената под №3 в основната схема на турнира не беше обсипан с трудности. За да стигне до четвъртфинал, сръбкинята победи младата Сара Сорибес Тормо с 6-1 6-0, а темпото на мача бе тренировъчно. Френската й съперничка беше първото по-сериозно препятствие, а освен това от четирите мача, които двете са играли, Гарсия има 3 победи. При първата по-голяма трудност, която срещна по пътя си, Иванович се пречупи.

Мачът беше истинска битка, в която имаше много качествен тенис, но и много грешки, които допринесоха за дългата и непредвидима среща. Първата сериозна стъпка предприе френската тенисистка, която проби за 3-2. Когато съдбата на Иванович изглеждаше предрешена в деветия гейм при изоставане 4-5, тя не се предаде и направи брейк. Стигна се до 6-6 и всичко се реши в драматичен тайбрек. В него сръбкинята не се възползва от 5 сетбола и накрая загуби с 9-11.

Двете тенисистки размениха по брейк в четвъртия и петия гейм от втория сет, а мачът ставаше все по-интригуващ. Иванович проби за 6-5, което означаваше, че ще сервира за сета. Тя стигна поведе 40-15 и реализира първия сетбол, за да запази развръзката за накрая.

Каролине Гарсия беше твърдо решена да спечели тази среща и вероятно затова и го направи. В края на мача всичко опираше до това, коя от двете има по-голямото желание да триумфира. Французойката поведе 2-0 след брейк, а после затвърди – 3-0. В петия гейм Ана Иванович проби, но срещу нея стоеше опонентка, която нямаше да се предаде за нищо на света. Гарсия върна пробива за 4-2 в нейна полза, а после спечели подаването си. Даде един гейм на сръбкинята, но всичко приключи след решителен сервис гейм за френската тенисистка.

В първия мач, който се игра през деня в Майорка, Кирстен Флипкенс победи Вероника Сепеде с 7-5 6-3.