Изненади в Синсинати: Халеп и Свитолина отпаднаха

Western & Southern Open, осминафинал
Мадисън Кийс – Симона Халеп 6-1 3-6 7-5

Последните два осминафинала при дамите в Синсинати завършиха с изненадващи резултати.

Четвъртата в света Симона Халеп отстъпи в оспорван сблъсък на представителката на домакините Мадисън Кийс. Пробив в последния гейм на третия сет осигури на 16-ата поставена успех с 6-1 3-6 7-5 след двучасова битка.

След като трябваше да се бори за откриващото си подаване в мача и го спечели три дюса по-късно, Кийс бързо пое инициативата в срещата. След 1-1 тя загуби само пет точки до края на първата част и водеше с 6-1 след само 24 минути.

Разпределението на силите обаче се промени още с началото на втория сет. Наблюдавахме битка за всяка точка, като след общо три пробива Халеп поведе с 3-1. След 4-2 двете размениха по още един брейк, преди бившата №1 да затвори с гейм на 0 и да вкара мача в трета, решаваща част.

Шоуто на двете продължи с пълна сила. Американката поведе с 3-0 и имаше цели пет възможности да увеличи аванса си, но вместо това допусна той да бъде заличен, след като съперницата ѝ се възползва от своя пети брейкбол при 1-3.

Последваха няколко гейма, в които двете сервираха по-убедително, но в края на срещата проблемите за румънката се завърнаха. Симона спаси мачбол при 4-5, но при 5-6 допусна обрат от 40-0 и отпадна от турнира.

В следващия кръг Кийс ще се изправи срещу Винъс Уилямс.

Sofia Kenin

София Кенин пък отново се оказа нерешима задача за Елина Свитолина. След като елиминира украинката в Торонто, представителката на домакините стори същото и в Синсинати, налагайки се с 6-3 7-6(3).

Световната №22 бе една стъпка напред през цялата среща и успя да пречупи съпротивителните сили на седмата поставена, за да си осигури сблъсък със световната №1 Наоми Осака.