Йелена Остапенко за първи път на полуфинал в Рим (Видео)

Internazionali BNL d’Italia, четвъртфинал
Йелена Остапенко – Паула Бадоса 6-2, 4-6, 6-3

Йелена Остапенко се класира на първия си полуфинал в Рим, след като победи Паула Бадоса с 6-2, 4-6, 6-3. До този момент латвийката имаше две отпадания на четвъртфиналите, но третият ѝ опит се оказа щастлив. А сега е на седмия си полуфинал на турнир от категория WTA 1000.

Поставената под №20 в основната схема очаква победителя от мача между Ига Швьонтек и Елена Рибакина.

Остапенко започна срещата с 10 уинъра в първите пет гейма от мача, за да поведе с 4-1, а това начало ѝ даде възможността да затвори частта в своя полза – 6-2.

След почивката Бадоса поведе с 4-1, но допусна изравняване – 4-4. Решителният момент настъпи в десетия гейм, когато испанката стигна до сетбол от посрещане и го реализира за 6-4.

До 2-2 в третия сет двете си размениха по пробив. После обаче Остапенко реализира нов брейк за 3-2, а накрая и още един за крайното 6-3.