Касаткина не даде сет на Радукану, №144 в света отстрани Плишкова

Поставената под №5 Дария Касаткина започна участието си на WTA 500 турнира в Острава с победа 7-5, 6-4 над шампионката от US Open 2021 Ема Радукану. За рускинята това бе първи успех от повече от месец, тъй като тя игра за първи път след поражението си в първия кръг на US Open.

Тя се нуждаеше от час и 31 минути на корта в първия си сблъсък с британката. В първия сет Касаткина реализира три пробива като при 6-5 успя да спечели подаването си, след като преди това при 5-4 не успя да го направи.

Във втория сет за нея бе още по-лесно, след като проби веднъж и даде на съперничката си само 8 точки, когато сервираше.

„Този турнир е много тежък, гледайки списъка с участници. Който и да ти се падне, е тежък съперник, трябва да си концентриран и готов от първата точка, първия мач, първия гейм. Щастлива съм с представянето си днес и се вълнувам за следващия мач.“

Тази седмица може да се окаже много важна за шансовете на Касаткина да се класира за Финалите на WTA. В момента тя е №7 в годишната класация. „Остават само няколко турнира и всеки иска да победи, всеки иска да покаже най-доброто от себе си в края на годината. Надявам се, ще видим какво ще стане.“

За Радукану добрата новина бе свързана с това, че тя не показа признаци да е повлияна от контузията, накарала я да се оттегли в полуфинала в Сеул срещу Йелена Остапенко 10 дни по-рано.

Тийнейджърката реализира повече уинъри спрямо Касаткина (27 спрямо 17), но направи и 12 непредизвикани грешки повече (28 срещу 16).

За място на четвъртфинал Касаткина ще срещне Екатерина Александрова за четвърти път. До момента тя води с 2-1 победи.

В друг мач от турнира световната №144 Алиша Паркс сензационно отстрани Каролина Плишкова след 6-0, 7-6(3).

Американката бе спечелила два мача в квалификациите без да загуби сет, но едва ли е очаквала да вземе първата част срещу бившата №1 на 0.

Във втората част Плишкова поведе с 3-1, но загуби следващите четири гейма. Тя намери сили да стигне до тайбрек, но и в него американката бе по-добрата на корта. За нея следва мач срещу №4 в схемата Мария Сакари.

В останалите мачове от деня Александра Саснович и Кейти Макнали постигнаха убедителни победи. Саснович надделя с 6-2, 6-2 над Йелена Остапенко, докато Макнали даде само 3 гейма на Анна Блинкова – 6-1, 6-2.