Касаткина с убедителна победа над Корне, Макарова отстрани Павлюченкова

Поставената под номер 8 на турнира в Санкт Петербург Дария Касаткина записа убедителна победа над 38-ата в света Ализе Корне. Рускинята се справи със съперничката си за един час и 18 минути след 6-2 6-1.

Тя очаква на четвъртфиналите победителката от срещата между шампионката от Australian Open Каролине Возняцки и Анастасия Потапова.

В сблъсъка на сънародничките ѝ Екатерина Макарова надделя над Анастасия Павлюченкова с 6-4 6-4.

Началото на срещата бе добро за Касаткина, която стигна до пробив още в първия гейм от втората си възможност.  Равенството бе върнато за 2-2, но след това интригата в двубоя изчезна.

Последваха 9 поредни гейма, за да стане резултатът 6-2 5-0, преди Корне да успее да се разпише отново на таблото. Тя върна единия пробив, но веднага след това видяхме рибрейк, за да се оформи крайният резултат – 6-2 6-1.