Кербер допусна първа загуба като световна №1 след над 3-часова драма в Ухан

Wuhan Open, III кръг

Анджелик Кербер – Петра Квитова 7-6(10) 5-7 4-6

Петра Квитова донесе първо поражение на Анджелик Кеербер, откакто германката е №1 в света. Победата на чешката тенисистка сложи край и на серията на шампионката от US Open от 6 победи в 6 изиграни мача срещу опонентки с по-силна лява ръка.

Двете започнаха много колебливо мача и имаха проблеми с подаването си. До 4-4 си бяха разменили общо шест пробива, които можеха да станат и повече в следващите геймове, но германката и чехкинята лесно проиграха останалите точки за пробив, до които стигнаха.

Така нещата трябваше да се решават в тайбрек, в който Квитова пропиля 3 сетбола, а опонентката й също се добра до три, но материализира единия – 7-6(10).

След почивката брейковете продължаваха да валят, но много по-спокойна на корта бе Квитова. Кербер пък приемаше всяка допусната грешка много емоционално, което допълнително разстрои играта й. Световната №1 допусна подаването й да бъде пробито три пъти, а направи рибрейк в два от случаите, което означаваше решаваща трета част – 5-7.

Там чешката тенисистка натрупа преднина от 2-0, а най-голямото изпитание за нея дойде в осмия гейм, когато отрази цели 7 брейкбола в маратонска част – 5-3.

В десетия гейм Квитова сервираше за мача, пропиля 5 мачбола, но при шестия нанесе първа загуба на германката, откакто тя е №1.