Кербер отнесе световната №87 за час игра

Miami Open, осминафинал
Анджелик Кербер – Риса Озаки 6-2 6-2

Анджелик Кербер изкара сравнително „лек ден в офиса“ и си осигури място на четвъртфиналите на Miami Open след 6-2 6-2 над световната №87 Риса Озаки. Японката тръгна от квалификациите в Маями и днес играеше шестия си пореден мач в турнира, след като успя да победи съпернички като Кики Бертенс и Юлия Гьоргес, но днес нямаше никакъв шанс.

Водачката в световната ранглиста бързо показа разликата в класите и поведе с два пробива за 4-1. Кербер си позволи разколебаване и допусна рибрейк на нула, но пък веднага взе отново подаването на съперничката си и затвори откриващия сет с 6-2.

Германката бе още по-категорична в превъзходството си след почивката, когато се откъсна в резултата с 5-0. Озаки отново успя да направи пробив и взе почетни два гейма, след които Кербер сложи край на спора с 6-2 6-2 за 61 минути игра. Световната №1 очаква на четвъртфинал Винъс Уилямс или Светлана Кузнецова.