Кербер оцеля срещу Пермантие, Веснина преодоля Бабош

BNP Paribas Open, III кръг

Анджелик Кербер – Полин Пермантие 7-5 3-6 7-5

Анджелик Кербер изигра тежък двубой срещу настоятелната Полин Пермантие, като жегата видимо тормозеше и двете тенисистки. С крайния успех се поздрави Кербер, която след малко над 2 часа и половина игра постигна победа със 7-5 3-6 7-5.

Германката потегли с бърз сервис гейм, а в маратонска четвърта час се справи със съпротивата на опонентката си и материализира петата точка за пробив, до която стигна – 3-1. Това бе и началото на серия от продължителни геймове, в които никоя от двете не взимаше инициативата в свои ръце.

62-ата в света навакса пасива си до 3-3, а при 5-4 сервираше за сета, след като проби в деветия гейм. Кербер обаче отрази сетбол, а после осъществи рибрейк за 5-5 преди да вземе следващите два гейма – 7-5 за час и 3 мин. игра.

През втората част френската тенисистка взе подаването на опонентката си, а после завтърди за 2-0. В четвъртия гейм французойката дръпна 30-15, а после завърши чудесна атака, излизайки на мрежата за воле уинър. Още на първия брейкбол Кербер пласира удар в мрежата и отново бе пробита.

2-кратната шампионка от Големия шлем и успя да върне единия пробив в четвъртия гейм, но веднага след това нямаше отговор на мощните форхенди на Перманите, която възстанови предимството си от два брейка – 4-1.

В осмия гейм Кербер показа отново качеството на защитните си удари и взе подаването на съперничката, но после отново не удържа своето – 3-6.

Полин Пермантие продължи да е настоятелна, да търси печеливши удари и да не се колебае дали да е по-агресивна. В четвъртия гейм на третия сет тя поведе 40-0 от посрещане и за четвърти път в мача проби на нула – 3-1. После намери силен начален удар, когато най-много се нуждаеше от него, и затвърди, за да осъществи контрол върху развръзката в мача.

В критичен седми гейм Кербер се добра до точка за рибрейк, а в следващото разиграване съперничката й пласира форхенд в мрежата – 4-3. Постепенно германската тенисистка намери ритъм и достигна до пълен обрат след брейк за 6-5.

При този резултат Кербер сервираше за мача, като поведе 40-15, но първият й сервис изчезна, което даде шанс да французойката да води играта – дюс. Все пак, след като отрази брейкбол, Анджелик се поздрави с крайния успех – 7-5.

Междувременно 3 сета бяха необходими и на Елена Веснина, която острани Тимеа Бабош 6-4 1-6 6-4.