Кербер пречупи Бенчич в драма, финалът на „Хопман къп“ ще се реши на двойки

Кербер пречупи Бенчич в драма, финалът на "Хопман къп" ще се реши на двойки

Hopman Cup, финал
Германия 1-1 Швейцария
Анджелик Кербер – Белинда Бенчич 6-4 7-6(6)

След като по-рано днес Роджър Федерер затвърди положителните впечатления от изминалите дни и изигра нов брилянтен мач, за да победи Александър Зверев, Анджелик Кербер изравни резултата на финала на „Хопман къп“ след изключително напрегнат и драматичен сблъсък. Германката се наложи над Белинда Бенчич с 6-4 7-6(6), реализирайки третия си мачбол и оставяйки развръзката за двубоя на двойки.

През по-голямата част от мача втората в света показа много агресивен и изчистен тенис, но не успя да запази това ниво до края. В заключителните моменти излезе от ритъм, като се появиха и признаци на умора, но все пак съумя да затвори срещата.

Трябва да се отбележи, че всъщност Бенчич бе състезателката с повече шансове за пробив в сблъсъка, но съперницата ѝ бе по-ефекивна.

Кербер поведе с 3-0 и два пробива в първата част, след което допусна рибрейк и дори бе близо до това да изгуби преднината си изцяло, но съумя да спаси три брейкбола в шестия маратонски гейм.

Втората част също започна добре германката, която откри с пробив. Макар този път да затвърди успешно и да изглеждаше сякаш владее събитията на корта, сервирайки за мача Кербер се пропука – 5-5.

Реваншира се обаче още в следващия гейм и с великолепна защита неутрализира излизане на мрежата на Бенчич, за да си върне аванса. В тези последни минути Анджелик показа признаци на умора, все по-трудно стигаше до топката, нуждаеше се от повече усилия при изпълнението на ударите и грешките зачестиха. Швейцарката се възползва и изпрати сета в тайбрек с нов брейк на 15.

Бенчич поведе с ранен пробив и 2-1, но в следващите две точки разочарова. Първо пласира воле в центъра при опразнен корт и бе преодоляна на мрежата, а след това сгреши от форхенд и резултатът бе обърнат. Кербер върна жеста с нов аут – 3-3. Добра защита донесе два мачбола на германката при 6-4, но противницата ѝ заигра много уверено и спаси и двата. Все пак се стигна до трети и този път грешка нямаше – 6-4 7-6(6).