Кербер се класира с лекота за четвъртфиналите в Монтерей

Monterrey Open, осминафинали
Анджелик Кербер – Манди Минела 6-1 6-3

Анджелик Кербер си осигури място на четвъртфиналите в Монтерей само за 58 минути след категорично 6-1 6-3 над Манди Минела.

Водачката в схемата нито за момент не остави съмнение в превъзходството си, пробивайки още в първия гейм на мача. Кербер дублира аванса си за 4-1 и затвори откриващия сет с още един пробив за 6-1. Втората част изглеждаше малко по-равностойна, но реално Кербер опита да реши спора в началните минути и постигна целта си.

Германката пропусна брейкбол в първото подаване на Минела след почивката, само че поведе с 40-0 в следващия сервис гейм на тенисистката от Люксембург и удари с пробив за 3-1. Кербер не се нуждаеше от повече шансове, защото не отпусна нито един брейкбол на съперничката си и комфортно затвори мача с 6-3.

Световната №1 ще се изправи на четвъртфинал срещу Хедър Уотсън, която отстрани в два сета Екатерина Макарова – 6-4 6-1. Ключът към успеха бе крайно оспорваната първа част, която британката измъкна с късен пробив в десетия гейм. Това съкруши съпротивата на световната №45, която бързо изостана с 1-5 след почивката и макар да спаси пет мачбола в последното подаване на Уотсън, 125-ата в ранглистата затвори подпечата мястото си на четвъртфиналите.