Кербер се разправи с Конюх и отново ще се сблъска със Свитолина

DDF Tennis Championships, четвъртфинали
Анджелик Кербер – Ана Конюх 6-3 6-2

Анджелик Кербер записа втора убедителна победа на DDF Tennis Championships и мина в два сета през Ана Конюх – 6-3 6-2. Световната №2 си осигури полуфинал в Дубай, където обаче ще се сблъска с намиращата в прекрасна форма Елина Свитолина. Украинката спечели последните им два двубоя, като вече повали веднъж Кербер през този сезон (6-4 3-6 6-3 в Бризбън).

Кербер потегли много силно срещу Конюх днес и поведе в резултата с 4-0 гейма. Хърватката върна единия пробив и намали до 2-4, само че световната №2 фиксира 6-3 на таблото с още един брейк.

Резултатът вървеше сравнително равностойно в първите минути след почивката, но Кербер продължаваше да има предимство в игрово отношение. Тя наниза четири поредни гейма от 2-2 до 6-2, с което и си подсигури място на полуфиналите.

Без тенис Дубай е просто място за почивка. Върни тръпката в играта и виж коефициентите за турнира на bet365.com