Кербер се справи с Уотсън. Ясни са 1/2-финалите в Монтерей

Световната №1 Анджелик Кербер записа чиста победа 6-4 6-4 над намиращата се 124 позиции по-назад в световната ранглиста Хедър Уотсън в 1/4-финален мач в Монтерей. Германката бе безупречна при подаване и не допусна нито един пробив в мача, което помогна да проведе двубоя по-спокойно и да приключи за малко под час и половина игра.

Кербер започна двубоя солидно, като рядко даваше възможност на британката да взима повече от точка при посрещане. В седмия гейм първата в света си заслужи 2 брейкбола и материализира още първия, а после отрази 4 възможности за рибрейк преди да затвърди за 5-3.

При този резултат Кербер сервираше за частта, като й се наложи да спасява нова точка за връщане на пробива преди да приключи сета 6-4.

След почивката германката пробив на нула в първия гейм, а после безпроблемно поведе 2-0. В най-дългия гейм в мача Уотсън удържа подаването си за 2-3, за да се задържи в сета, а това бе и последния случай, в който 125-ата в света показа колебание.

И Кербер обаче спря да дава отпор от ретур, пазейки силите си десетия гейм, в който спаси две точки за пробив и материализира мачбол – 6-4.

На 1/2-финал световната №1 ще играе с Карла Суарес Наваро, която преодоля Ализе Корне 6-1 6-1, докато в другия двубой в спор за място на финала излизат Каролин Гарсия и Анастасия Павлюченкова.