Кербер стана най-добра спортистка на Германия

Шампионката от „Уимбълдън“ Ангелик Кербер, световният първенец по триатлон Патрик Ленг, както и мъжкият национален отбор по хокей на лед спечелиха наградите за най-добри спортни постижения в Германия през 2018 година.

Кербер взе приза при жените за втори път след 2016 година. През юли тя стана шампионка на „Уимбълдън“, като това е трета титла за нея в турнирите от Големия шлем.

На второ място е световната шампионка в колоезденето Кристина Фьогел. Ангелик Кербер има 1732 точки, докато Фьогел е с 1704 точки. Трета остана двукратната олимпийска шампионка в биатлона Лаура Далмайер.

През октомври Патрик Ленг спечели престижното състезание в Хавай, завършвайки с време под осем часа. Това постижение е първо в историята на надпреварата. 32-годишният Ленг има 1529 точки, изпреварвайки Ерик Френцел. Двукратният олимпийски шампион в северната комбинация е с 1139 точки. Трети в класацията е европейският шампион по десетобой Артур Абел (1021 точки).

Мъжкият национален отбор по хокей на лед на Германия спечели сребърен медал от Пьончан 2018, като беше на крачка от това да поднесе сензация и да стане олимпийски шампион. Хокейният тим има 2510 точки, докато Альона Савченко и Брюно Масо, които станаха олимпийски шампионки по фигурно пързаляне при спортните двойки, са на втора позиция в класацията с 1661 точки.