Кербер започна защитата на титлата с много трудна победа над 51-та в света

Australian Open, I кръг
Анджелик Кербер – Леся Цуренко 6-2 5-7 6-2

Анджелик Кербер започна защитата на титлата си в Мелбърн с много труден трисетов успех над 51-та в света Леся Цуренко. Мачът продължи повече от два часа, а в крайна сметка водачката в ранглистата спечели с 6-2 5-7 6-2.

Играта на Кербер беше на приливи и отливи, но в най-важните моменти успя да запази самообладание и да вземе връх над опонентката си.

Битката бе доста изтощителна физически и двете влизаха в дълги разигравания. Украинката откри с гейм на нула, след което имаше възможност за ранен пробив, но Кербер удържа.

Постепенно германката взе инициативата и реши първата част с два брейка за 3-2 и 5-2.

Ранен затвърден пробив за 2-0 на старта на втората част подсказваше, че световната №1 е близо до двусетов успех, но при 5-4, когато сервираше за мача, нервите й не издържаха. Кербер пропусна мачбол при 40-30, след което пробивът бе върнат.

В следващия гейм Цуренко обърна от 15-40, а малко по-късно от петия си сетбол след грешка от бекхенд на Анджелик спечели със 7-5.

Първата възможност за пробив в решителната част бе за Цуренко, която след великолепна къса и 34 разменени удара матира Кербер в четвъртия гейм.

Шампионката от 2016-а обаче не се огъна, а в петия гейм на свой ред стигна до брейкбол и дочака грешка от бекхенд на украинката.

Това окончателно пречупи Цуренко, която бе изразходила много енергия в мача и нов пробив за 5-2 и гейм на нула подпечатаха победата на Кербер.

Във втория кръг тя ще спори със сънародничката си Карина Витхьофт, която се наложи със 7-5 7-6(6) над Ери Хозуми, която в последния квалификационен кръг победи Виктория Томова.