Конта приключи рано в Ухан. Шампионката Квитова отпадна след три тайбрека

Dongfeng Motor Wuhan Open, втори кръг
Джоана Конта – Ашли Барти 0-6 6-4 7-6(3)

Поставената под №5 на турнира в Ухан Джоана Конта, която стартира директно от втори кръг, се препъна още в първото си препятствие в надпреварата и загуби с 0-6 6-4 6-7(3) от Ашли Барти. Двубоят тръгна катастрофално за световната №7, която се съвзе, а в решителния сет изпусна брейк пасив и отпадна.

Барти откри сметката си след маратонски откриващ гейм, а после покачи на 2-0 с брейк. Световната №37 затвърди пробива и продължи да надиграва опонентката си и закономерно покачи на 4-0 с двоен пробив. Следващите два гейма отново бяха на сметката на Барти, която затвори сета с категоричното  – 6-0.

Първата ракета на Великобритания изпусна два брейкбола в третия гейм след почивката, но реализира точка за пробив в седмия – 4-3. Това ѝ бе напълно достатъчно и изравни – 6-4.

В решителната част британката проби за 2-1 и затвърди, с което се приближи до пълния обрат и победата. При 5-4 Конта сервираше зя място в трети кръг, но изостана 30-40 и сдаде подаването си – 5-5. Всичко се реши в тайбрек, в който Барти бе по-добрата – 7-6(3).

Надпреварата напусна и миналогодишната носителка на трофея Петра Квитова, която загуби от Пън Шуай 6-7(7) 7-6(5) 6-7(3). Чешката тенисистка спаси мачбол в заключителната част на мача, за да вкара развръзката в трети решителен тайбрек, но в дългия гейм бе надиграна.