Контавейт елиминира Брейди на старта в Доха

Qatar Total Open, първи кръг

Анет Контавейт – Дженифър Брейди 6-1, 6-2

Световната №24 Анет Контавейт поднесе първата изненада на WTA 500 турнира в Доха след като отстрани Дженифър Брейди в първи кръг. Естонката даде само три гейма на финалистката от Australian Open и си гарантира място в следващата фаза след едва 56 минути игра.

Следващата опонентка на Контавейт ще бъде победителката от мача между Анджелик Кербер и Чагла Буюкакчай.

Естонката имаше значително превъзходство при спечелените както на първи (76%:50%), така и на втори сервис точки (69%:45%). Контавейт реализира четири от седемте си брейкпойнта (57%), докато Брейди нито веднъж не достигна до възможност за пробив.

Противно на очакванията Контавейт пое контрола върху мача още от самото начало, като демонстрира много агресивна и динамична, за която Брейди не намираше отговор. Естонката на практика реши сета след като сравнително лесно натрупа преднина от 5-0, преди нейната опонентка все пак да успее да запише първия си гейм в мача. Това обаче изобщо не разколеба Контавейт и тя спечели седмия гейм на 15, надделявайки убедително с 6-1 в първия сет.

В началото на втората част Брейди оказа повече съпротива и за пръв път в мача поведе е геймовете, но Контавейт бързо си върна инициативата о осъществи пробив за 3-1. В петия гейм световната №13 отрази нова възможност за пробив и намали резултата, но веднага след това контавейт отново направи серия от три поредни спечелени гейма и по този начин оформи категоричното 6-1, 6-2 в своя полза.